9 Березня, 2018

Про пейнтбол

Що таке пейнтбол і як у нього грати

Пейнтбол

Матеріал із Вікіпедії — вільної енциклопедії

Пейнтбол (англ. Paintball — куля з фарбою) — командна гра із застосуванням маркерів (пневматична гармата), що стріляють кульками з фарбою (желатинова оболонка з харчовою фарбою), що розбиваються при ударі об перешкоду і фарбують її.

Існують два глобальні різновиди пейнтболу: спортивний пейнтбол та тактичний пейнтбол. Пейнтбол — один із технічних видів спорту, завідуваних РОСТО (колишнє ДТСААФ).

Спорядження

Додаткове

  • Туба (англ. the pod) — ємність для носіння додаткових куль (вміщує від 100 до 200 куль)
  • Підсумки для носіння туб — харнес (англ.  harness) (спортивний пейнтбол) або розвантажувальний жилет (тактичний пейнтбол)
  • Спеціальна форма — джерсі (англ. jersey) та штани (розроблені спеціально для спортивного пейнтболу) або камуфляж (тактичний пейнтбол)
  • Налокітники, наколінники, захист шиї, захисні шорти та жилет, додатковий захист голови, рукавички
  • Красучі та димові гранати, світлошумові піротехнічні вироби (застосовуються тільки в тактичному та рекреаційному пейнтболі)
  • Шомпол (англ. barrel swab, < /em>squeegee) — пристрій для чищення стовбура маркера
  • Переносна радіостанція (заборонено у спортивному пейнтболі[1])
  • «Мамба» — гнучкий, закручений спіраллю шланг для з’єднання маркера і балона з повітрям у разі, коли балон носиться за спиною, у спеціальному підсумку (застосовується тільки в тактичному пейнтболі).

Правила

Ігрові кулі

Людина, в яку потрапляє кулька і залишає суцільну мітку діаметром більше 2,5 сантиметрів (приблизно монета в 5 рублів) — від свого або від чужого, в будь-яку точку, в тому числі в зброю — вважається маркірованою і вибуває з гри (піднімає маркер вгору стволом і виходить із поля). У спортивному пейнтболі – до кінця часу гри, в тактичному – йде на «респаун». Правила входу до гри залежать від сценарію. Перш ніж виходити на майданчик, гравець зобов’язаний витерти зі свого одягу всю фарбу. Якщо є підозри, що у противника було влучення, кричати: «Суддя, перевір!» (заборонено у спортивному пейнтболі).

Безпека

На ігровому майданчику без маски категорично заборонено.

За межами ігрової зони

Грати в стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння суворо заборонено.

Сценарії гри

Існує велика кількість ігрових сценаріїв — на пересіченій місцевості, у занедбаній будівлі або на спеціально підготовленому майданчику, «з введеннями» або без них (введенням називається повернення на поле враженого гравця).

Каре

Найпростіший варіант гри – гра «стінка на стінку» без вводів. Команда має вразити всіх гравців команди-противника. (Цей сценарій застосовується у спортивному пейнтболі з певними правками)

Загарбник-захисник

Грають дві команди нерівного складу. Одна влаштовує кругову оборону, друга намагається захопити фортецю (даний сценарій передбачає природні чи штучні укріплення).

Захоплення прапора

Завдання — захопити прапор на базі суперника і принести його на свою базу. Грається зазвичай із введеннями. Варіант: захоплення центрального прапора: прапор у центрі поля, завдання принести його на базу супротивника або на свою базу.

Top Gun

Кожен сам за себе. Гравці виводяться на середину поля, по першому свистку розбігаються в різні боки, по другому починають стріляти один одного. Останній, хто вижив, і є «Top Gun».

Партизани

Одна команда тримає оборону в лісі (пустелі), інша намагається «вигнати партизанів» із лісу.

«Звільнення заручників» або «Захоплення полонених»

Грають дві команди. Виділені з-поміж гравців «заручники» можуть перебувати в полоні вже в початковий момент часу або можуть бути захоплені в ході гри.

«Десяток»

Кількість гравців, як правило, не більше 10, у кожної по 10 кульок (20, 30, 50 і т.д.), за допомогою яких він повинен вразити максимальну кількість суперників.

Дуель

У кожного з гравців по 1 кульці в маркері. За командою судді два гравці підходять до бар’єру (маркери націлені вниз) і за сигналом судді піднімають маркери та стріляють.

Також дуель може проводитися на пейнтбольних пістолетах, що мають магазин на 8 куль (пострілів). Як на відкритих майданчиках, пересіченій місцевості, майданчиках для спортивного пейнтболу, так і закритих приміщеннях.

«Супровід»

Грають дві команди. Одна команда на одну третину менша за кількістю — це «Терористи» або «Партизани». Терористи виходять на поле раніше та влаштовують засідки. Велика за чисельністю команда повинна провести по території ігрового майданчика гравця, позначеного яскравим жилетом або спеціальною пов’язкою (VIP-персону). Завдання – провести VIP-персону через всі засідки неураженим. Цей сценарій підходить для великих лісових майданчиків або великих майданчиків з будівлями та спорудами.

«М’ясорубка»

Дві команди. Коли гравця «вбивають» він ставить маркер на запобіжник, біжить на встановлений «респаун» з нього прибирають фарбу і гравець далі грає, поки не скінчиться час гри.