Основні правила пейнтболу
Людина, в яку потрапляє кулька (від своєї або від чужої) і залишає відмітину в будь-якій точці, в тому числі в на зброї вважається ураженим.
Його подальші дії визначаються відповідно до обраного для гри сценарію: гравець вибуває з гри (піднімає маркер вгору стволом і виходить з поля), йде на «респаун» і т.д.
Постріли можуть виконуватися з відстані не менше трьох метрів.
Заборонено стріляти впритул, якщо вдалося підібратися до противника непоміченим, можна сказати «Аут!», після чого взятий зненацька гравець повинен підняти руку і визнати себе враженим.
На жаль, але поразка необоротна, і повалений повинен підняти руку, виголосити гірке «вражений» і залишити поле бою. Судді у своїй зобов’язані продублювати інформацію. Як правило, у такому випадку вимовляється фраза “аут – уражений гравець”.
Якщо учасник гри не може самостійно визначити, була поразка чи ні, він повинен призвати на допомогу суддю.
Якщо є підозри, що у противника було влучення, треба кричати: «Суддя, перевір!».
Отже, гравець вважається ураженим, якщо:
на ньому або на його спорядженні виявлено пляму фарби розміром із п’ят
гравець сам оголосив себе враженим
гравця оголосив ураженим суддя
гравець залишив межі поля
Великі Воїни, повалені грізними метателями барвистих кульок, ПАМ’ЯТАЙТЕ:
Після вибуття з гри ви в жодному разі не повинні вступати в розмови зі своїми товаришами, які ще борються за перемогу! Тим більше, заборонено вказувати місцезнаходження ворога!
Мертві не говорять, не стріляють і не скаржаться. Достойно залиште поле, не забуваючи: заглушку на стовбур, маска на обличчі.Будьте ввічливі, зрештою, вам ще грати з цими людьми або проти них цілий день.
Правила входу в гру також залежать від сценарію. Перш ніж виходити на майданчик, гравець зобов’язаний витерти зі свого одягу всю фарбу.
У разі виникнення технічних неполадок (заклинило зброю, запотіла маска, та що завгодно), слід звати все того ж незамінного суддю, який оголосить тебе нейтральним гравцем на період усунення затримки.
Проти нейтрального гравця заборонені (і, відповідно, не зараховуються) будь-які наступальні дії. Втім, і йому не можна ані стріляти, ані переміщатися.
Після суддівського оголошення «гравець у грі» нейтральний гравець знову вступає у бій.
І останнє: ніколи не стирайте фарбу, щоб приховати факт влучення. Прати слід удару – непробачний вчинок. Праючи фарбу, ви порушуєте спортивні принципи.
Завжди будьте чесними! Так цікавіше грати.